بواسیر یا هموروئید چیست و راه های درمان بیماری هموروئید یا بواسیر

روش های جراحی فیستول مقعدی

  1. فیستولومی. رایجترین نوع جراحی فیستول است. این جراحی شامل برش سرتاسری فیستول است. با این کار فیستول سریعتر پر شده و بهبود می یابد. این روش برای بسیاری از انواع فیستول، بهترین نوع جراحی است. اما در مورد فیستول هایی که مقدار زیادی از ماهیچه اسفنگتر را درگیر کرده باشند گزینه مناسبی نیست. اگر ریسک بی اختیاری پس از جراحی بالا باشد، از روشهای دیگر استفاده میشود.
  2. تکنیک ستون. اگر فیستول بخش زیادی از اسفنگتر مقعدی را درگیر کرده باشد، جراح روش ستون را تجویز میکند. ستون، قطعه ای از نخ جراحی است که به مدت چند هفته داخل فیستول قرار گرفته و آن را باز نگاه می دارد. این کار موجب خروج ترشح و مایعات داخل فیستول شده و به بهبود آن کمک میکند. در عین حال نیازی به برش اسفنگتر ندارد. اگرچه این روش از طریق تخلیه ترشحات، موجب بهبود فیستول میشود، اما آن را درمان نمیکند. برای درمان ممکن است نیاز به ستون محکم تری باشد. جراح میتواند برای درمان از چند فیستلوستومی متعدد و کوچک هم استفاده کند.
  3. فلپ پیشرفته. گاهی فیستول بخش زیادی از اسفنگتر را درگیر کرده است. در این حالت فیستلوستومی ریسک بالای بی اختیاری همراه دارد. در چنین شرایطی این روش پیشنهاد میشود. در فلپ پیشرفته، فیستول به طور کامل خارج میشود. حفره باقی مانده توسط فلپ برداشته شده از رکتوم روده شخص، پر میشود. این روش درصد موفقیت پایین تری نسبت به فیستلوستومی دارد. درهرحال انجام فلپ مانع از برش اسفنگتر میشود.
  4. پلاگین فیستول مقعد. روشی جایگزین برای زمانی که فیستلکتومی ریسک بالایی دارد. در این روش از یک پلاگین مخروطی شکل با منشا بافت حیوانی برای بستن فیستول استفاده میشود. برخی پزشکان معتقدند که تاثیرگذاری این روش هنوز نیاز به تحقیقات بیشتری دارد.
  5. بستن حفره فیستول داخل اسفنگتری. روش جدیدی برای درمان فیستول است. طی جراحی برشی روی پوست بالای فیستول زده شده و ماهیچه های اسفنگتری جدا میشوند. سپس فیستول در هر دو انتها بسته میشود تا فرم مسطح پیدا کند.

ریسک جراحی

  1. عفونت. برای جلوگیری از عفونت نیاز به آنتی بیوتیک است. در موارد پیشرفته عفونت نیاز به درمان در بیمارستان است.
  2. عود فیستول. گاهی علی رغم درمان و جراحی، فیستول عود میکند.
  3. بی اختیاری روده. در بسیاری از موارد فیستول روده ای، بی اختیاری یک عارضه شایع است اگرچه اغلب خفیف میباشد.

مطالب مرتبط :

فیلم جراحی فیستول مقعدی

فیلم عمل جراحی فیستول

[ بازدید : 26 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]