بواسیر یا هموروئید چیست و راه های درمان بیماری هموروئید یا بواسیر

هموروئید شایع ترین بیماری نشیمنگاهی

هموروئید داخلی در چهار درجه مختلف بوجود می آید که در درجه ۱ و ۲ عروق متورم از مقعد خارج نمی شوند اما در درجه ۳ و ۴ که اصطلاحا به آن بواسیر بیرون زده یا پرولاپس هم می گویند، عروق بواسیری از مقعد بیرون می زنند.

البته در مواقعی ممکن است بواسیر ترومبوزه و خونی با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. بواسیر خونی در هر دو نوع داخلی و خارجی می تواند ایجاد شود. این عارضه باعث خونریزی زیاد شده و در صورتیکه به موقع درمان نشود منجر به ایجاد ضعف و کم خونی خواهد شد.

یکی از اصلی ترین دلایل بروز این بیماری را ایجاد فشار بیش از حد در ناحیه آنال عنوان کرده اند. عوامل مختلفی می توانند باعث ایجاد فشار در ناحیه مقعد شوند که برخی از آنها شامل بارداری و زایمان در زنان، برقراری رابطه مقعدی، خشکی مدفوع، زور زدن زیاد هنگام اجابت مزاج و نشستن های طولانی و عدم تحرک کافی است.

علائم و نشانه های بواسیر یا هموروئید بسته به شرایط بیماری می تواند در افراد گوناگون، متفاوت باشد. علائم شاخص این عارضه شامل احساس دفع ناکامل مدفوع، درد در مقعد ، خارش و سوزش، خونریزی یا مشاهده خون در مدفوع و برآمدگی و زائده هایی در ناحیه مقعد است. در نظر داشته باشید که مشاهده چنین علائمی صرفا به معنی ابتلا به بواسیر نیست و برای بررسی بیشتر باید حتما به دکتر مراجعه کنید.

درمان بواسیر 

روشهای زیادی برای درمان بواسیر یا هموروئید وجود دارد که باز هم بسته به نوع و درجه بیماری، پزشک بهترین درمان را به شما پیشنهاد می دهد. 

اولین روش مورد استفاده برای درمان این عارضه، درمان خانگی، گیاهی و دارویی هموروئید است. حمام سیتز یا نشیمن، نوشیدن مایعات، مصرف کافی غذاهای حاوی فیبر و تحرک از نکاتی است که در درمان خانگی بواسیر مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از داروهای مسکن، شیاف و پماد آنتی هموروئید هم به عنوان درمان دارویی می توانند در کنترل و درمان هموروئید تاثیر گذار باشند. درمان گیاهی و سنتی بواسیر هم شامل استفاده از گیاهانی با خاصیت دارویی مثل روغن نارگیل، بابونه، روغن زیتون، آلوئه ورا و… می باشد. 

اگر این روش ها بعد از ۷ روز تاثیرگذار نبود، باید از روش های درمان تهاجمی استفاده شود که در ادامه به تشریح آنها می پردازیم:


ادامه در دکتر مجازی

برچسب ها: درما بواسیر , درمان هموروئید , جراحی بواسیر , جراحی هموروئید ,

[ بازدید : 16 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

لنگرارتباط بین سرطان رحم و زگیل تناسلی در زنان

دهانه رحم به مهبل متصل است و در پایین رحم است.زمانی که سلول های سرطانی به بافت رحم می رسند و آن را درگیر میکنند تبدیل به سرطان می شوند.

در مراحل اولیه این بیماری علائم مشخصی ندارد به همین دلیل به انجام منظم تست های پاپ اسمیر بسیار تاکید شده است تا قبل از نفوذ سلول های سرطانی، تشخیص و درمان به موقع صورت گیرد.

برخی از علائم سرطان دهانه رحم شامل خونریزی نامنظم و ترشحات غیر طبیعی از واژن می باشد.

اچ پی وی عامل سرطان دهانه رحم

ویروس پاپیلوم انسانی HPV یا زگیل تناسلی یک بیماری جنسی بسیار شایع می باشد که معمولا به صورت برجستگی های گوشتی در ناحیه تناسلی ایجاد می شوند. عامل این بیماری ویروس اچ پی وی یا همان پاپیلومای انسانی می باشد. شایع ترین راه انتقال آن رابطه جنسی می باشد.

بیش از 40 تیپ از اچ پی وی از این طریق منتقل می شود اما فقط چند نوع از این ویروس علائمی دارند که مشخص و قابل دیدن است.

این زائده های گوشتی معمولا به رنگ پوست و یا کمی تیره تر از آن هستند و می توانند باعث درد و ناراحتی شوند.

تقریبا تمام افرادی که از نظر جنسی فعال هستند، در زندگی شان حداقل به یک نوع از ویروس اچ پی وی آلوده می شوند.

زگیل تناسلی هم در مردان و هم در زنان ایجاد می شود اما احتمال ابتلا به آن، در مردان بیشتر است.

فقط دو نوع 16 و 18 از این ویروس عامل ایجاد سرطان هایی که با اچ پی وی مرتبط است، می باشند.

با توجه به اینکه زگیل تناسلی زنان احتمال ابتلا آنان به سرطان رحم را افزایش می دهد، خطر بیشتری متوجه آنهاست. بنابراین ما در اینجا به بررسی علائم، تشخیص ، درمان و علت زگیل تناسلی در زنان می پردازیم.

b1

[ بازدید : 28 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

بواسیر شایع ترین عارضه نشیمنگاهی است؟

عارضه های مقعد جزء بیماری های پر خطر و کشنده نیستند اما ناراحتی هایی که به موجب اینگونه بیماری ها بروز پیدا می کنند، به شدت کیفیت زندگی بیمار را تحت تاثیر خود قرار خواهند داد. علائمی که این عارضه ها ایجاد می کنند شامل درد و خونریزی، خارش و سوزش در ناحیه نشیمنگاهی است و معمولا در بیشتر آنها این علائم مشابه است. بنابراین در صورت مشاهده چنین نشانه هایی حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید و تشخیص قطعی را به عهده پزشک بگذارید. 

شاید صحبت کردن درباره بیماریهای نشیمنگاهی برای همه ما سخت و حتی در مواردی خجالت آور باشد. اینگونه بیماری ها که ناحیه مقعد و نشیمنگاه را درگیر می کنند، معمولا بسیار آزار دهنده و دردناک اند و باید به موقع اقدامات درمانی برای آنها صورت گیرد. بواسیر یا هموروئید، شقاق، فیستول و کیست مویی از این نوع عارضه ها به شمار می روند. عوامل مختلفی مثل اختلالات گوارشی، عدم رعایت بهداشت ناحیه مقعد، تغذیه غلط و… در بروز چنین عارضه هایی دخیل هستند.

بیماری بواسیر یا هموروئید از شایع ترین عارضه های نشیمنگاهی است که افراد زیادی در سنین مختلف به آن مبتلا می شوند. این عارضه مقعدی می تواند بسیار آزار دهنده و دردناک باشد و زندگی فرد را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. بواسیر یا هموروئید همان تورم و واریسی شدن رگ های ناحیه مقعد و انتهای راست روده است که در دو نوع هموروئید خارجی (بیرون از مقعد) و هموروئید داخلی (داخل مقعد) ایجاد می شود.


ادامه این مطلب 


برچسب ها: درمان بواسیر , درمان هموروئید ,

[ بازدید : 18 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

از بواسیر خونی چه می دانید؟

بواسیر خونی یکی از انواع هموروید است که در این حالت به علت ایجاد خونریزی زیاد بدن تحت تاثیر قرار می گیرد و ممکن است فرد دچار ضعف و بی حالی شود. هموروئید خونی یکی از انواع این عارضه است که باید به سرعت درمان شود تا خطری سلامتی فرد را تهدید نکند. این عارضه هم در نوع داخلی و هم در نوع خارجی می تواند ایجاد شود. اگر هموروئید داخلی دچار خونریزی شود، خونریزی داخلی است و فرد بیمار کمتر علائم را احساس می کند. اما همانطور که در بالا اشاره کردیم، هموروئید خارجی علائم شدیدتری ایجاد می کند که خونریزی هم شامل آن است.

از دلایلی که باعث خونریزی هموروئید می شود می توان به خشکی مدفوع و تحریک بیش از حد رگهای ناحیه مقعد اشاره کرد. مهمترین علائم هموروئید خونی شامل موارد زیر است:

 • ترشحات مخاطی همراه مدفوع
 • مشاهده خون روی مدفوع یا بعد از اجابت مزاج روی دستمال یا توالت که شدت آن می تواند تغییر کند
 • احساس درد زیاد در ناحیه مقعد
 • سوزش و خارش مقعد
 • احساس دفع نشدن کامل مدفوع
 • توده دردناک در اطراف مقعد

در نظر داشته باشید که چنین نشانه هایی به معنی ابتلا به هموروئید نیست و سایر عارضه های نشیمنگاهی هم می توانند چنین علائمی داشته باشند، بنابراین مراجعه به پزشک برای تشخیص بیماری تان امری ضروری است. یکی دیگر از بیماری هایی که می تواند علائمی مشابه بواسیر خونی ایجاد کند، سرطان روده است. البته احتمال ابتلا به آن بسیار پایین تر از هموروئید است، بنابراین نیازی نیست با دیدن چنین علائمی دستپاچه و نگران شوید.

برای مشاهده ادامه مطلب وارد صراط نیوز شوید

برچسب ها: درمان بواسیر خونی , درمان هموروئید خونی ,

[ بازدید : 20 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

علائم هموروئید و نحوه تشخیص و درمان آن

شایع ترین علائم بواسیر شامل احساس درد شدید هنگام نشستن، مشاهده خون در مدفوع، خارش، سوزش و درد در ناحیه نشیمنگاه است، که گاهی بسیار آزاردهنده بوده و حتی روند زندگی عادی فرد مبتلا را تحت تاثیر قرار میدهد. هموروئید می تواند در ابتدای رکتوم نمایان شود که در این صورت به آن بواسیر داخلی می گویند. این نوع هموروئید به دلیل قرار گرفتن در داخل کانال مقعد علائم خاصی به همراه ندارد و شاخص ترین نشانه آن خونریزی است. حتی ممکن است مدت طولانی به این عارضه مبتلا باشید، اما از وجود آن بی اطلاع باشید. هموروئید داخلی دارای چهار درجه مختلف است:

درجه 1: بالشتک های هموروئید داخل مقعد بدون پرولاپس

درجه 2: بالشتکهای پرولاپس شده که بصورت خود به خود رفع می شوند.

درجه 3: پرولاپس و بیرون زدگی بواسیر که برای برگشت به حالت اولیه نیاز به فشار دست دارد.

درجه 4: پرولاپس در این درجه از هموروئید از مقعد خارج شده و حتی با فشار نیز به داخل باز نمی گردد. معمولاً این نوع هموروئید نیاز به اقدامات اورژانسی دارد.

ممکن است این بیماری در خارج از مقعد و بر روی دریچه آن، ظاهر شود که در این صورت بواسیر خارجی نام می گیرد. این بیماری می تواند علائم شدیدتری را نسبت به نوع داخلی آن ایجاد کند که علت آن را می توان، حسگرهای عصبی بیشتر و حساسیت ناحیه مقعد عنوان کرد. از همین بابت بیماران مبتلا به بواسیر خارجی، بیشتر به دنبال روش های درمان سریع و فوری بواسیر یا هموروئید هستند. هموروئید خونی هم نوع دیگری از این عارضه است که به دلیل ایجاد خونریزی شدید، نیاز به درمان سریع و فوری دارد.

ناگفته نماند که نشانه هایی مثل خونریزی را نمی توان صرفا به هموروئید نسبت داد و ممکن است علت آن بیماری های جدی تری مثل سرطان روده یا مقعد باشد و تنها راه رد این احتمالات انجام معاینات و آزمایشات پزشکی است.

دلایل ابتلا به بواسیر

همان طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، اصلی ترین علت این بیماری، ایجاد فشار بیش از حد در ناحیه رکتوم عنوان می شود که خود دلایل گوناگونی میتواند داشته باشد. مثلا زایمان و بارداری در زنان، ابتلا به اسهال مزمن، خشکی مدفوع یا یبوست، اضافه وزن، نشستن به مدت طولانی و زور زدن در هنگام حرکات روده از مهمترین دلایل ایجاد فشار در مقعد عنوان می شوند. البته فاکتورهای نظیر سن نیز در ابتلا به هموروئید بی تأثیر نیست، با کهولت سن،بافت دیواره روده ضعیف شده و خطر آسیب پذیری این رگ بیشتر می شود.

تشخیص هموروئید

برای تشخیص این عارضه بیماران بعد از مراجعه به پزشک و توضیح دقیق علائم و سوابق بیماری خود، معاینه می شوند تا نوع عارضه ای که به آن مبتلا هستند، تشخیص داده شود. بواسیر خارجی به سبب علائمی که ایجاد می کند با معاینه فیزیکی به راحتی قابل تشخیص است اما برای اطمینان از ابتلا به هموروئید داخلی نیاز به معاینه با انگشت و حتی در مواردی آزمایشاتی نظیر کولونوسکوپی و آنوسکوپی است.


برای مشاهده روشهای درمان اینجا کلیک کنید

برچسب ها: درمان سریع بواسیر خارجی , درمان سریع هموروئید , درمان بواسیر خارجی , درمان هموروئید خارجی ,

[ بازدید : 16 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

هموروئید خود را با بهترین روشها درمان کنید

 همه ما از تیغ جراحی وحشت داریم و هنگام مواجهه با بیماری به دنبال راه های آسان برای درمان هستیم و سعی می کنیم با راه های دیگری بیماری خود را درمان کنیم. این ترس گاهی باعث به تاخیر انداختن اقدامات درمانی و پیچیده شدن وضعیت بیماری خواهد شد و مشکلات زیادی برای فرد بوجود می آورد.
عارضه های نشیمنگاهی که  در بخش انتهایی روده و داخل کانال مقعد بوجود می آیند، باعث ایجاد خجالت و ترس در مبتلایان می شوند که همین امر مانع از مراجعه آنها به پزشک خواهد شد.
بواسیر یا هموروئید یکی از این عارضه هاست که با ایجاد کشیدگی و التهاب در رگ های دیواره مقعد، باعث بروز درد و ناراحتی برای فرد می شود. این بیماری معمولا با علائمی مثل احساس خارش و سوزش، درد هنگام دفع و یا نشستن، برآمدگی در داخل یا بیرون مقعد و در مواقعی خونریزی همراه است.

افراد اغلب با مشاهده خونریزی دچار دستپاچگی می شوند، چون با علائم بیماری های نشیمنگاهی آشنا نیستند و علت خونریزی را مشکلات دیگری تصور می کنند. شاید گاهی علت این خونریزی مشکلات دیگری از قبیل سرطان روده باشد ولی درصد ابتلا به هموروئید بیشتر از سایر بیماری ها است.

بنابراین هنگام رویارویی با این علائم حتما برای تشخیص دقیق به دکتر متخصص مراجعه کنید. پزشک با انجام معاینات ساده بیماری شما را تشخیص می دهد. اگر بواسیر از نوع داخلی باشد برای تشخیص آن نیاز به معاینات داخل مقعد و رکتوم است که با انجام کولونوسکوپی امکان پذیر است.

برای پیشگیری و درمان  هموروئید راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم. پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، بنابراین رعایت نکات زیر به شما کمک می کند که از ابتلا به هموروئید مصون بمانید. همچنین اگر به این عارضه مبتلا شدید و بیماری شما در مراحل اولیه است، با کمک روش های خانگی و دارویی می توانید بیماری تان را درمان کنید و دیگر نیازی به  عمل جراحی بواسیر یا هموروئید و گذراندن دوران نقاهت و مشکلات بعد از جراحی نیست.

ادامه مطلب

برچسب ها: جراحی بواسیر , عمل بواسیر , عمل هموروئید , جراحی هموروئید , درمان بواسیر با جراحی ,

[ بازدید : 18 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

درمان سریع بواسیر خارجی در کلینیک پایتخت

زمانیکه عروق بیرونی و اطراف مقعد دچار آسیب دیدگی و التهاب شوند به آن بواسیر خارجی می گوییم. هموروئید خارجی یک توده سفت و برآمده در خارج از مقعد است که علائم آزاردهنده ای دارد. علائم و نشانه های هموروئید با توجه به پیچیدگی بیماری و زمانی که از شروع آن گذشته می توانند تغییر کنند.

از بارزترین ترین نشانه های بواسیر خارجی می توان به احساس درد در ناحیه آنال، خونریزی یا مشاهده خون روشن روی مدفوع، خارش و سوزش شدید، احساس دفع ناکامل مدفوع و توده های برآمده در اطراف مقعد است.

اما دلایل ابتلا به این عارضه چیست و چگونه می توانیم از آن پیشگیری کنیم؟ عواملی مثل وزن بالا، اسهال و یبوست مداوم، زور زدن هنگام دفع مدفوع، کم تحرکی و نشستن های طولانی و حتی ژنتیک می توانند زمینه بروز بواسیر خارجی و داخلی را فراهم کنند. در واقع ایجاد هرگونه فشار بیش از حد در رکتوم و مقعد می تواند به ایجاد بالشتک های بواسیری منتهی شود.

اگر این علائم را مشاهده کردید حتما در اولین فرصت به دکتر متخصص مراجعه کنید و علت آن را پیگیری کنید. نمی توان به طور قطع علل مشاهده این علائم را، بواسیر یا هموروئید عنوان کرد چون نشانه ای مثل خونریزی از مقعد میتواند دلیل دیگری هم داشته باشد. برای تشخیص بواسیر خارجی پزشک ابتدا تمام علائم بیمار را به طور کامل بررسی می کند. سپس با معاینه بالینی، بیماری به راحتی تشخیص داده می شود و نیازی به انجام آزمایشات یا معاینه داخل رکتوم نیست. تشخیص و درمان سریع بواسیر خارجی در کلینیک پایتخت توسط پزشکان مجرب و کادری حرفه ای صورت می گیرد و این مرکز آماده ارائه خدمات درمانی به شما بیماران عزیز می باشد.

یکی از پیامدهای جدی نگرفتن درمان بواسیر خارجی و تأخیر در شروع اقدامات درمانی، ترومبوزه شدن هموروئید است. تشکیل لخته خون در زائده بواسیری می تواند درد زیادی ایجاد کند و احتمال ایجاد خونریزی را افزایش دهد. بیماران با قرار گرفتن در چنین شرایطی به دنبال روش هایی برای درمان سریع بواسیر خارجی هستند تا هرچه زودتر از درد و ناراحتی این عارضه خلاص شوند.

در سایت نمناک میتوانید راه های درمان سریع هموروئید را مطالعه کنید

برچسب ها: درمان سریع بواسیر , درمان بواسیر بدون جراحی , درمان سریع هموروئید ,

[ بازدید : 16 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

لیزر پایان بیماری بواسیر یا هموروئید

حتی اگر از مبتلایان به بواسیر یا هموروئید نباشید، قطعا نام این بیماری به گوشتان خورده است که یکی از بیماری های ناحیه مقعد است که می تواند آزاردهنده و دردناک باشد. به بیانی دیگر هنگامی که رگ های ناحیه مقعد و بخش تحتانی راست روده متورم شوند، شما به این بیماری مبتلا شده اید. اگر این زائده در داخل مقعد ایجاد شود، بواسیر داخلی و اگر در بیرون و اطراف مقعد نمایان شود، هموروئید خارجی نام دارد. البته جای نگرانی نیست و در صورت تشخیص به موقع، خطری وجود نخواهد داشت.

مشاهده کامل مطلب

روش های درمان بواسیر ی

چندین روش برای درمان بواسیر یا هموروئید وجود دارد اما پزشک با توجه به میزان پیشرفت بیماری یکی از روش های درمان را پیشنهاد می دهد. اگر بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود، می توان با روشهای خانگی و دارویی آن را درمان نمود. در غیر اینصورت باید یکی از روش های اسکلروتراپی، هموروئیدکتومی، استاپلر، رابربند و یا لیزر برای درمان بیماری شما انجام شود.

با توجه به اینکه درمان بیماری بواسیر یا هموروئید خارجی و داخلی با لیزر بصورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود، یکی از روشهای پر طرفدار برای درمان هموروئید است که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر

لیزر امروزه به دلیل مزایای بسیار، جایگزین جراحی شده. جراحی بواسیر با بیهوشی کامل و بستری شدن در بیمارستان،  تنها راه درمان قطعی در گذشته بود. علاوه بر این، فرد تا مدتها از درد و عوارض جراحی رنج می برد. اما با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش دستگاه های لیزر، روشهای جراحی به مرور کنار گذاشته شد.

روش درمان با لیزر که یکی از روشهای درمانی نوین بشمار می آید، برای بواسیر و سایر بیماریهای نشیمنگاهی استفاده می شود و اولویت اول بیماران است، زیرا روند درمان را برای بیمار و پزشک رضایت بخش نموده است. در روش لیزر هموروئید به دلیل انعقاد خون پس از ایجاد برش، محل جراحی به طور کامل برای جراح شفاف می شود. به همین دلیل احتمال اینکه ریشه ها ناقص سوزانده شوند به حداقل می رسد و امکان بازگشت بیماری نزدیک به صفر است.

درمان هموروئید با لیزر به دو روش انجام می شود که بنا به تشخیص پزشک و نوع و درجه بواسیر یکی از این روشها انتخاب می شود :

1-لیزر CO2: برای درمان بواسیر درجه سه و چهار از لیزر استفاده می شود. در این درجات بیماری چون رگها از مقعد بیرون آمده اند، تنها با استفاده از لیزر نواحی اطراف هموروئید آسیب نمی بینند.

2-اشعه درمانی: این روش اغلب برای هموروئید درجه یک و دو استفاده می شود که بدون درد و خونریزی شما را از شر این بیماری خلاص می کند.


مزایای روش لیزر درمانی

1- درمان با لیزر با حسی موضعی و در مطب انجام می شود.

2- نیازی به بیهوشی ندارد.

3- نیاز به بستری و استراحت مطلق نیست و فرد بلافاصله می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد.

4- زمان مورد نیاز برای لیزر کمتر از یک ساعت است.

5- این روش بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به پانسمان انجام می شود.

هزینه درمان هموروئید با لیزر

هزینه های درمان با لیزر ثابت نیستند اما معمولا از هزینه عمل های سنتی بیشتر نمی باشند. در اکثر بیماران تا وقتی که معاینه انجام نشود، پزشک قادر نخواهد بود بیماری آن ها را تشخیص دهد. به همین دلیل در تماس تلفنی نمی توان مبلغ واحدی را برای درمان بواسیر با لیزر عنوان کرد. حتی اگر بیمار علائم مشخصی از بواسیر داشته باشد، باید حتما معاینه شود تا نوع و میزان پیشرفت بیماری بطور دقیق تشخیص داده شود.

برچسب ها: درمان بواسیر , درمان هموورئید , درمان بواسیر با لیزر , لیزر بواسیر ,

[ بازدید : 17 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

هموروئید شایع ترین بیماری زندگی ماشینی

بواسیر یا هموروئید از بیماری های رایج مربوط به مقعد می باشد که تقریبا نیمی از افراد در زندگی خود آن را تجربه کرده اند. این بیماری ممکن است همراه با علائم دردناکی مانند درد، خونریزی، سوزش و یا خارش باشد و برای فرد مبتلا در انجام کارهای روزمره مشکلاتی ایجاد کند.

هموروئید یا بواسیر همان رگ های خونی متورم شده در انتهای روده می باشد که اگر به موقع درمان نشود و به آن توجه نشود، در اثر خونریزی ممکن است باعث کم خونی و یا سایر مشکلات مانند سرطان رکتال و … شود.

در خوش بینانه ترین حالت، این بیماری مانع از دفع کامل مدفوع می شود و فرد را دچار یبوست میکند. پس بواسیر یا هموروئید به جز درد و خونریزی عوارض دیگری هم دارند که همه این موارد باعث میشود فرد بیمار هرچه سریعتر نسبت به درمان بیماری خود اقدام کند.

هر موقع که شاهد این موارد بودید سریعا به دکتر و یا پزشک متخصص مراجعه نمایید و علائم خود را توضیح دهید تا از بروز مشکلات دیگر پیشگیری کرده باشید.

علائم بواسیر یا هموروئید


 • خونریزی از مقعد و یا خون در مدفوع
 • درد مقعد
 • خارش و یا سوزش در مقعد
 • ایجاد توده و یا برجستگی هایی در اطراف مقعد (بالشتک های هموروئیدی)
 • تغییر در وضعیت گوارشی و روده ای


 اما همان طور که گفتیم بواسیر یکی از بیماری های ناحیه مقعد می باشد که افراد معمولا از صحبت کردن در مورد آن خجالت می کشند و به همین دلیل، دست به خود درمانی می زنند و از روش های خانگی برای درمان استفاده می کنند و یا ناچارا درد بواسیر را تحمل کرده و از رفتن به پزشک متخصص و بازگو کردن مشکل خود سر باز میزنند. نکته دیگر اینکه فرد مبتلا شده به این بیماری بعد از شنیدن تجربیات افرادی که بواسیر خود را با جراحی سنتی درمان کرده اند و سایر عوارض و مشکلات مربوط به بعد از عمل، دچار ترس و نگرانی شده و با فکر اینکه بعد از جراحی بواسیر به روش سنتی باید چند روزی در بیمارستان بستری بمانند و از کار و فعالیت روزمره خود دور می مانند، درمان خود را پشت گوش انداخته و نسبت به درمان بیماری خود مقاومت می کنند، که در این مورد ترس و اضطراب بیمار طبیعی است و او حق دارد که نگران تیغ جراحی با روش قدیمی و سنتی باشد.

ادامه در شمانیوز

برچسب ها: بواسیر , هموروئید ,

[ بازدید : 14 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

زگیل تناسلی دومین بیماری مقاربتی خطرناک پس از ایدز

ویروس اچ پی وی و یا پاپیلومای انسانی شایع ترین عفونت مقاربتی می باشد که می تواند باعث ایجاد زگیل های تناسلی و سرطان های دهانه رحم و مقعد شود. هر فردی که فعالیت جنسی منظم دارد، در یکی از مراحل زندگی خود تقریباً به یک نوع ویروس اچ پی وی مبتلا می شود.

علائم زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی در ناحیه مرطوب تناسلی رشد می کنند و ظاهر متفاوتی دارند: برخی به رنگ پوست و یا کمی تیره تر، برخی به شکل خوشه ای که شبیه گل کلم می شوند و بعضی دیگر هم به شکل تک زگیل های ریز و کوچک که ممکن است با چشم دیده نشود.

زگیل تناسلی زنان داخل واژن و یا در دهانه رحم آنها ایجاد می شود و در مردان هم در قسمت نوک آلت تناسلی شان و یا مقعد شان به وجود می آید.

همچنین در صورت داشتن رابطه دهانی با فرد آلوده، زگیل تناسلی می تواند بر روی لب و دهان و یا گلو ایجاد شود.

علائم زگیل تناسلی معمولاً شامل موارد زیر است:

 • برجستگی های گوشتی مانند و کوچک به رنگ صورتی یا قهوه ای در ناحیه تناسلی
 • چند زگیل نزدیک هم که شبیه به گل کلم می باشد.
 • خارش و یا سوزش ناحیه تناسلی
 • خونریزی از واژن هنگام رابطه جنسی و نزدیکی

در صورت مشاهده این علائم در شریک جنسی و یا خودتان، سریعاً به پزشک مراجعه نمایید.

منبع

برچسب ها: زگیل , زگیل تناسلی , کلینیک اچ پی وی ,

[ بازدید : 14 ]

[ ] ] [ jody ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]